Toto nikdo nečekal. Zákaz kouření z jiného úhlu pohledu, chystají se žaloby na stát!

zakaz-koureni

Zákaz kouření měl na svém počátku několik skvělých myšlenek, a mezi jednu z nich patřila větší ochrana nekuřáků před dýmem z cigaret. Pasivní kouření totiž dokáže být i daleko větším strašákem a problémem, než kouření aktivní.

Nespokojení nekuřáci chystají žaloby!

Dalším problémem je, že zaměstnanci restaurací, hospod a barů, kteří si nedovedou představit svůj denní režim bez pravidelného přísunu nikotinu a práce v pohostinství jim naopak vyhovovala, jsou nyní v pasti. Kam si jít zakouřit a co s hosty v restauraci?

Jiným zase vadí to, že se do svojí oblíbené restaurace musí dostat přes „dav“ stojící před nyní nekuřáckým prostorem a přestože je to venku, přejde některé z kouřového ozónu chuť na jídlo či pití úplně.

Zahrádky pouze pro kuřáky?

Nastal ale nečekaný problém, i když nečekaný. To, co se stalo, se dalo tak nějak očekávat, ale nekuřáci si to asi moc nepředstavovali, že je zákaz kouření začne omezovat tak moc. V čem? Nejedna hospoda nyní přišla s nápadem, vymezit zahrádky pouze kuřákům. Paradoxně se tak stávají situace, kdy kuřáci spokojeně bafají svoje kuřivo na zahrádce restaurace s pivečkem, či kafíčkem a nekuřáci jsou zavření ve vnitřních prostorách restaurací.
Majitelé bytů začínají sčítat škody!

Jste vlastníkem bytu nad hospodou, barem či restaurací? Můžete se připojit ke společné žalobě na stát. Hloučky kuřáků postávající pod okny v létě nevětratelných bytů jsou dalším velkým problémem. Byt nad hospodou či restauraci a v nejhorším případě nočním barem ztratil ze dne na den na ceně i 100 či 200 tisíc korun. Hosté, kteří si dříve vyprávěli vtipy, historky… nebo se jen dohadovali o blbostech v uzavřených prostorách, jsou nyní trnem v oku všem, kteří je musí trpět pod svými okny.

Zaznamená státní kasa výpadek?

Zda bude zákaz kouření znát také na státní kase, teprve ukáže čas, ale pravdou je, že spousta kuřáků Vám již nyní řekne, že pokud musí chodit kouřit ven, tak vykouří méně cigaret za večer a to klidně o polovinu. Ale státní kasa je na dani z cigaret ročně bohatší skoro o 50 miliard a to není vůbec malá částka.

Odnaučí se díky tomu někdo kouřit?

Co přijde dál? Hospody a restaurace jsou již nějaký ten pátek trnem v oku celé státní moci. Ať to jsou zvýšené kontroly kvůli nekolkovanému alkoholu, EET, zákazy kouření, před tím například bezdotykové baterie…. možná by bylo tedy lepší všechny restaurace, bary a hospody úplně zavřít?Bylo to tedy potřeba?

Už nyní bylo v ČR okolo 60 procent nekuřáckých podniků, proč tedy přišlo další omezení? A bylo vůbec nutné? Co dát občanů, více volnosti a možnost volby, kam budou chodit na obědy, večere, nebo se bavit? Zákazů, a rádoby bezpečnostních opatření, které vznikají na ochranu obyvatel EU, vzniká tolik, že ani za komunistů, kdy skoro všichni nadávali na režim, že jim neumožňuje svobodně žít, nebylo zdaleka tolik.

A co alkohol? Taky se bude regulovat?

Ano, v zahraničí zákazy kouření také platí a nikde s tím nebyl problém, proč tedy u nás problém je? To je zajímavá otázka, ono by to třeba fungovalo i u nás. Ale způsob, jakým začala vyhláška a zákaz kouření platit v ČR, je pro nejednu nejen vesnickou hospodu často likvidační. Navíc se začínají ozývat některé „chytré hlavy“, že jsou zákaz málo tvrdý a chystají se další zpřísnění. Máme se snad obávat také omezení prodeje alkoholu, že se bude prodávat jen jeden panák na osobu za hodinu?zakaz-koureniJak to vidíte Vy? Jste pro zákaz, či proti zákazu?

 

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

1 komentář pro Toto nikdo nečekal. Zákaz kouření z jiného úhlu pohledu, chystají se žaloby na stát!

  1. Svatopluk Doseděl napsal:

    S obsahem článku naprosto souhlasím a podepisuji se, ale ta gramatika! Rada novináře: Chlape, máš to v hlavě srovnaný, to jo, ale než to švihneš na veřejnost, dvakrát si to přečti, sakra. Takhle to má mnohem menší účinnost, a to je škoda, protože jinak fakt dobrý. Sváťa Doseděl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *