Tradiční a velká média nás cíleně manipulují sluníčkářskou propagandou. Už se se k nim přidal i budoucí prezident Horáček!

ukazka-manipulace-medii

Chcete vidět, jak s Vámi média manipulují? Tak čtěte dále! Pokud patříte mezi ty, kteří čtou zásadně pouze a jen nadpisy u článků, tak máte často velmi zkreslenou realitu skutečných zpráv. Novináři tradičních médií totiž přesně vědí, jak a čím Vás zmanipulovat, jak napsat titulek, co v něm použít a jak utvořit názor občanů.

Blesk.cz dnes zveřejnil článek s názvem Horáček nasbíral 50 tisíc nominačních podpisů. V boji o Hrad už mu nic nebrání.

Začátek článku cituje uvádí, že prezidentský kandidát Michal Horáček předpokládá, že už má 50 000 podpisů potřebných pro nominaci do prezidentských voleb. Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš či lékař Marek Hilšer, kteří rovněž hodlají kandidovat, jsou zatím ve sbírání podpisů na začátku. Hilšer uvádí 2000 podpisů, Drahoš zatím konkrétní číslo nezveřejnil.

Pokud čtete dále, tak už je jen uvedeno, že textař Horáček je přesvědčen, že už potřebné množství podpisů má, nebo se k hranici 50 000 blíží. „Přesně nevím, kolik jich je. Jestli 47 000, nebo 52 000. Každý den přicházejí další obálky s podpisovými archy,“ řekl. Dodal, že za posledních devět měsíců, kdy objížděl města a obce České republiky, si vytvořil rozsáhlou síť podporovatelů. Nyní podle něj čítá okolo 2500 lidí, kromě toho existuje dalších 400 míst, kde mohou lidé jeho kandidaturu svým podpisem podpořit.

Co z toho plyne?

Pokud tedy jen slepě čtete nadpisy, nebo jen sdílíte „titulkové články“, stane se pak, že máte naprosto zcela zkreslenou realitu, která je často naprosto odlišná, než sdělení, které nadpis reprezentuje! Takže naše výzva, lidé čtěte! A nenechte se ovlivňovat tradiční nabídkou médií, mezi která patří i ta ovládaná českou podnikatelskou sférou! Ano, drtivou většinu médií v ČR ovládají vlivní podnikatelé nebo politici, kteří si Vás pak „vodí“, kam potřebují!

Jak se sbírají podpisy na prezidenta? Nejméně 50 tisíc podpisů a občanka

Kandidáti na prezidenta musejí shromáždit alespoň 50 000 podpisů. Podle novely zákona platné od letošního roku musejí podporovatelé kandidátů na nominační petici připsat ke jménu i číslo občanského průkazu či pasu. Změna má omezit možnost vyřazení kandidátů kvůli neuznaným podpisům.

Kandidaturu ohlásili také někdejší poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka, podnikatel Igor Sládek a výtvarník Emil Adamec. Zájem projevili bývalý šéf kabinetu premiéra Jiřího Rusnoka Karel Štogl nebo aktivistka Jana Yngland Hrušková.

První kolo prezidentských voleb by se mělo podle lhůt stanovených ústavou a zákonem konat nejpozději 19. a 20. ledna 2018. Termín vyhlásí předseda Senátu.

ukazka-manipulace-mediiJak si Vy ověřujete pravost zpráv? Kterým médiím nejvíce věříte?

Facebook komentáře
Tereza Skalková
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *