Útočník zavraždil nedaleko Paříže policistu v civilu a jeho partnerku. Přihlásil se k Islámskému státu

francouzka-policie

Muž patřící do teroristické organizace Islámský stát zavraždil ve Francii policistu a pak i jeho partnerku, uvedla to agentura AFP. Útočník policistu v civilu ubodal ve městě Magnanville. Pak se zabarikádoval v jeho domě. Tam policisté našli po zásahu, při kterém byl útočník zastřelen, tělo mrtvé ženy. Tříleté dítě, které také bylo na místě činu, je v šoku, ale zůstalo naštěstí nezraněné.

Útočník napadl v pondělí kolem půl deváté 42letého policistu před jeho domem. Podle listu Le Parisien ho celkem devětkrát bodl do břicha a pak utekl do jeho domu, kde se zabarikádoval. V něm se v tu dobu nacházela policistova partnerka a jejich dítě.

Policie se na místě zásahu snažila s násilníkem vyjednávat, když všechny pokusy o dialog selhaly, kolem půlnoci zaútočila na dům zásahová jednotka. Podle listu to bylo v okamžiku, kdy útočník na sociálních sítích oznámil, že ženu zabil.

Policisté v domě poté objevili skutečně její mrtvé tělo. Tříleté dítě se podařilo zachránit bez zranění, i když v šoku. Útočníka zásahová jednotka zneškodnila.
Motiv ani totožnost násilníka zatím nejsou známy. Podle listu Le Parisien se přihlásil k radikální islamistické skupině, která působí v Sýrii a Iráku a v poslední době si připsala řadu teroristických útoků v Evropě i USA. List píše, že podle některých svědků křičel Alláhu akbar.

Vyšetřování se ujala protiteroristická jednotka. Francouzský prezident François Hollande už slíbil, že okolnosti činu budou důkladně prošetřeny. Na ráno svolal do Elysejského paláce krizové jednání.

Není to první problém s teroristy, který Francie řeší. V minulém roce se stala terčem dvou velkých teroristických útoků, k nimž se přihlásila organizace Islámský stát. V lednu zaútočili islamisté na redakci satirického časopisu Charlie Hebdo a na košer lahůdkářství na pařížském předměstí. Zabili 17 lidí.

Facebook komentáře
Petr Branný
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *