Už jsou to dva dny a v televizi nebo novinách pořád ani zmínka. V Berlíně demonstrovalo 5000 lidí proti Merkelové + VIDEO

demonstrace

Pozice německé kancléřky Angely Merkelové visí na vlásku. Do ulic vyšly tisíce německých občanů, aby protestovaly proti setrvání kancléřky ve funkci kvůli její podpoře imigrační politiky. Protesty vypukly v reakci na zjištění, že několik posledních násilných útoků v zemi bylo provedeno muži, kteří se do Německa dostali společně s uprchlickou vlnou.

„My pro Berlín, my pro Německo,“ hlásali pořadatelé velké demonstrace pod titulem „Merkel Muss weg,“ tedy „Merkelová musí pryč.“ Na místě bylo několik tisíc účastníků. O demonstraci zatím v českých ani ve velkých světových médiích nebyla jediná zmínka.

I přes masivní vlnu kritiky Merkelová stále brání svou politiku otevřených dveří, znovu to potvrdila na čtvrteční tiskové konferenci, kvůli které dokonce přerušila svou letní dovolenou. Proti kancléřce se nyní postavil i klíčový spojenec z Bavorska, Horst Seehofer.Právě Bavorsko se v poslední době ocitlo pod náporem brutálních útoků a konzervativní premiér už nechce současnému politickému směřování Merkelové nadále přihlížet. Seehofer uvedl, že již nadále nesdílí postoj německé vůdkyně vůči politice otevřených dveří a současné řešení uprchlické krize není vůbec ideální.

Bavorský premiér zdůraznil, že nemá v úmyslu jít do přímého sporu s kancléřčinou CDU (Křesťansko-demokratická unie), ale že je třeba začít se dívat „realitě“ přímo do tváře. Jen za posledních 10 dnů proběhlo v Německu několik násilných útoků zahrnujících útok nožem, střelbu i sebevražedný atentát.

Po vyšetřování těchto útoků vyšlo najevo, že celkem tři ze čtyř incidentů byly spáchány žadateli o azyl, za dva útoky převzal oficiálně odpovědnost Islámský stát. O život při těchto útocích přišlo 13 lidí, několik dalších desítek bylo zraněno.

Proti politice otevřených dveří demonstrovali nejen lidé v Berlíně, ale také další tisíce po celé zemi. Heslo „Merkelová musí jít“ zaplavilo nejen ulice, ale i sociální sítě, lidé sdílejí upravené fotografie Merkelové, na kterých má ruce umazané od krve nebo nosí burku.Podle nového průzkumu vnímá imigraci jako velký problém až 83 % dotazovaných Němců, což je dvakrát více než před rokem.

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

3 komentáře pro Už jsou to dva dny a v televizi nebo novinách pořád ani zmínka. V Berlíně demonstrovalo 5000 lidí proti Merkelové + VIDEO

  1. evka napsal:

    Len nie takých, ktoré sa týkajú priamo nás obyvajných ľudí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *