Vlna solidarity. Tohle lidé udělali pro mrtvého Poláka z berlínského kamionu. A úřady je poslaly do háje. Z toho se chce blít

ridic-kamionu-lukas-urban

Tak to muse říká hrdinský čin! Pak že nám Poláci dávají jen to špatné…. sedmatřicetiletý Lukáš Urban, řidič kamionu, byl jednou z prvních obětí během vánočního masakru v Berlíně. Přestože ho terorista vážně zranil, Lukáš se do poslední chvíle, do posledního dechu snažil, a bojoval teroristou. Jen díky jeho dovaze, nebojácnosti a kuráži  zabránil doposud unikajícímu teroristovi v tom, aby zabil ještě více lidí. Po polském řidiči zůstala bohužel manželka a 17letý syn. Na internetu se zvedla obrovská vlna solidarity a lidé se teď na rozdíl od úřadů skládají, aby rodině hrdiny pomohli.

Pitva mrtvého Lukáš Urbana ukázala, že se v kabině nákladního vozu strhl zápas, při němž polský řidič podle všeho zabránil ještě větší katastrofě, než ke které nakonec došlo. V poslední chvíli stočil volant nákladního vozu, aby útočník na trhu nepřejel ještě více lidí.Podle informací, které uvedl německý deník Bild terorista sedmatřicetiletého Poláka zastřelil malorážní zbraní, až když se kamion po průjezdu částí vánočního trhu zcela zastavil a on utekl. Předtím se spekulovalo, že zemřel v momentě, kdy pachatel kamion zcizil. Na těle polského řidiče se však našly rány nožem, z čehož vyšetřovatelé usuzují, že v kabině kamionu se zápasilo.

Lukáš za svůj hrdinský čin zaplatil životem a netruchlí po něm jen rodina, ale i kolegové z branže. Britský řidič kamionu David Duncan, se rozhodl založit internetovou sbírku, jejíž výtěžek má pomoci jeho rodině, aby toto těžké období nějak přežili. „Žádná částka nám Lukáše nevrátí, ale snad to pomůže jeho rodině zařídit vše, co je třeba,“ vysvětlil David. Za pouhý jeden den už lidé přispěli v přepočtu více než milion korun.

Když se pokoušel kontaktovat anbasádu, tam mu ani nikdo nebral telefon… asi vánoce … zatímco úřady a státní institute, kde se nyní pořádají recepce a večírky u nichž statisíce létají,  s pomocí zatím nespěchají. Obyčejní lídé tak opět ukazují, že i když mají třesa sami hluboko do kapsy, není jim to, co se děje okolo nich lhostejné!Co si o tomto celém myslíte?

Facebook komentáře
Tereza Skalková
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *