Britská vláda zuří: Britové se probudili a chtějí pryč z EU

Gove-Brexit-New-flag

Do historického hlasování zbývá už jen 9 dnů. Většina průzkumů veřejného mínění nyní nově ukazuje vedení zastánců odchodu Británie z Evropské unie. Experti konstatují že se přívržencům takzvaného brexitu vyplácí taktika soustředit se na problematiku imigrace.

Ostrovní média informují o nervozitě až panice v táboře zastánců členství v Evropské unii. Své úsilí chtějí podle předsedy Jeremyho Corbyna znásobit špičky Labour Party. Terčem kritiky jsou kvůli zatím údajně vlažnému přístupu ke kampani před hlasováním. Hlavní volební stratég Konzervativní strany, sir Lynton Crosby, Daily Telegraphu řekl, že se euroskeptickému táboru začíná vyplácet zvolená taktika i témata, na něž se soustředí.

Bulvární deník The Sun, který patří mezi nejčtenější, dnes otevřeně podpořil odchod země z Evropské unie.

Na to hned reagoval hlavní londýnský burzovní index FTSE 100 ztratil za 2 hodiny dnešního obchodování 1,3 procenta. Za poslední 4 dny tak největší britské firmy podle Telegraphu odepsaly ze své hodnoty 87 miliard liber.

Facebook komentáře
Tereza Skalková
Redaktor ProEvropu.com

2 komentáře pro Britská vláda zuří: Britové se probudili a chtějí pryč z EU

  1. mlod napsal:

    Sobtkove maji zatato konci jim unie socani v bankrotu a Bakala uz konci

  2. jarda napsal:

    Souhlasim s vetsi casti anglickych obcanu odejit s Eu.Podle meho soudu pro ne a nej pro ne to je lepsi.Protoze cela Eu je moloch,ktery nevi jak dal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *