Z tohohohle nápadu by u nás mnozí vyskočili snad raději z okna!

poslanecka-snemovna

Francouzský prezident Emmanuel Macron přišel s prima nápadem, který by se mohl s úspěchem aplikovat také v ČR. Jak uvedl ve svém prohlášení, plánuje snížit počet poslanců parlamentu o třetinu. Uvedl to v pondělí během projevu před zákonodárci obou komor na zámku ve Versailles.

Nechci omezovat parlamentní demokracii, ale je to nevyhnutelná reforma, aby byly dobře reprezentovány všechny regiony a poslanci měli více prostředků ke svému uplatnění,“ vysvětlil svůj nápad Macron.

Uvedl, že ústavní reformu sliboval voličům už v předvolební kampani a dostal od voličů silný mandát. Své předvolební sliby chce nyní přeměnit v činy.  Zvítězil totiž nejen v prezidentských volbách, ale i v parlamentních.
Dolní komora francouzského parlamentu – Národní shromáždění – má 577 poslanců. V horní komoře zasedá 348 senátorů. V ČR má Poslanecká sněmovna celkem 200 poslanců a 81 senátorů

Prázdná poslanecká sněmovna, bohužel častý jev

poslanecka-snemovna-prazdna-2 poslanecka-snemovna-prazdna-1 poslanecka-snemovna-prazdna
Souhlasíte, aby byl návrh prezidenta Macrona schválen také u nás?

Myslíte, že by podobný nápad prošel také u nás, a že by jej dokázal navrhnout a protlačit do hlasování současný prezident Miloš Zeman?

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *