Za toto cenzora ČRo nepochválí. Po kanonádě zpráv, jak jsou muslimové mírumilovní, se do zpravodajství omylem dostalo tohle

isis

Český rozhlas nás téměř denně zásobuje články o imigrantech, kteří by hrozně rádi pracovali a kteří se chtějí začlenit do společnosti. Jde však pouze o jednotlivce a na další miliony se nějak zapomíná. Teď to cenzorovi veřejnoprávního rozhlasu trochu „ulítlo“ a do zpravodajství se najednou dostala zcela odlišná zpráva, na kterou u ČR nejsme moc zvyklí. Jde o článek, který běžně bývá rozhlasem označen za „hoax“ nebo „dezinformaci“. Nebo že by ČRo začal myslet na občany České republiky?

Zde je jsou úryvky ze zprávy s nadpisem Radikální islám je nebezpečím pro celý svět, varuje šéf největší nezávislé muslimské obce:

Said Aqil Siroj, předseda organizace Nahdlatul Ulama, což je největší nezávislá muslimské obec na světě, uvedl, že se radikální islám šíří nejen do jihovýchodní Asie nebo Afriky, ale také do Evropy.
„Indonésie je nejlidnatější muslimskou zemí světa, ale zcela tolerantní. To vyplývá už z toho, jak se tu islám šířil, tedy zcela mírumilovně, jako kultura, na rozdíl od Blízkého východu nebo Afriky. Respektoval ostatní náboženství, a dokonce z nich přejal některé zvyky,“ říká Said Aqil Siroj, předseda organizace Nahdlatul Ulama. 

Hnutí vzniklo před necelými sto lety jako protipól netolerantního wahhábismu. „Wahhábismus je zdrojem extremismu. Z něho vycházejí radikálové i teroristé, ať už jde o Al-Kaidu, takzvaný Islámský stát a další. Wahhábisté se totiž vidí jako ti jediní nezkažení muslimové. A kdo s nimi nesouhlasí, tak je proti nim. Když nejsi jako já, tak jsi špatný, to hlásají,“ vysvětluje Said Aqil Siroj. 

Jak dodává, muslimové, kteří přicházejí do Indonésie a šíří tuto sunnitskou fundamentalistickou formu islámu, mají k dispozici velké finanční prostředky, díky kterým získávají další a další příznivce. 

„Dostávají peníze ze Saúdské Arábie. Ne od saúdskoarabské vlády, ale od jednotlivců. Díky tomu také stavějí nejen nové mešity, ale i náboženské školy, kde nabízejí výuku zdarma a dávají stipendium. A hlásí se k nim hlavně lidé frustrovaní, ti, co na tom jsou ekonomicky špatně.“

Podle předsedy se ale radikální islám šíří nejen v jihovýchodní Asii nebo v Africe, ale také v Evropě, a to právě díky penězům přicházejícím od donátorů z Perského zálivu.
„V Evropě se staví nové a nové mešity, kde působí radikální imámové, hlavně ve Francii, ale i v jiných zemích. Proto také v řadách takzvaného Islámského státu bojují tisíce Evropanů. Z Indonésie jich do Sýrie a Iráku odešlo asi 1200.“

Přesto i v Indonésii jsou radikálové stále častěji slyšet. Odmítají demokracii a chtějí v celé zemi nastolit právo šaría. Vládnout podle nich pak nesmí nikdo jiný než muslim.

To ale Said Aqil Siroj odmítá. „Indonésie je jednou z nejotevřenějších zemí, ve vládě máme řadu nemuslimů a stejně tak nemusí být prezidentem jen muslim. To třeba ve Spojených státech by se stát nemohlo, tam by si muslima určitě nezvolili a zřejmě ani v České republice ne,“ poznamená s úsměvem.

Dobře si však uvědomuje, že i když je islamistů v Indonésii relativně málo, mohou být do budoucna nebezpeční. Zneužívají totiž toho, že žijí v demokratické zemi.

„Jde zatím jen o velmi malou skupinu, militantní skupinu. Pokud je ale necháme existovat, tak se rozrostou. Je to ale těžké, nejsme totalitní stát, i oni mají svá práva. A navíc wahhábisté mají pro šíření svých radikálních názorů téměř neomezené prostředky, proto bude velmi těžké je zastavit,“ varuje Said Aqil Siroj.

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

Poslední novinky

nahravka-andrej-babis

4. nahrávka s odposlechem Babiše. Přiznání k Čapímu hnízdu s jasným důkazem, že Babiš veřejně lže

0Na internetu se objevila další, tentokráte 4. nahrávka s Andrejem Babišem. Titulní roli v níZobrazit celý článek

prezident-zeman

To zase bude merenda, za naše prachy! „Samozřejmě, že do Číny poletím,“ odpověděl Zeman. Kdo se mnou? Budete koukat!

0KDU-ČSL vyzvalo prezidenta Miloše Zemana, aby odložil svoji plánovanou zahraniční cestu do Číny a radějiZobrazit celý článek

 • Je Babiš vůbec odvolatelný? Ve Sněmovně se opět rozjela jeho marketingová rétorika ANO!
 • Zeman má hovno co na práci, Komárek je pičus a Stropnický to sere. Babiš se rozmluvil a je toho mnohem víc. Voliči ANO, raději to nečtěte
 • Bezpáteřák Babiš „přísahal na zdraví svých dětí a vnoučat!“, „občas nás posílal do dámských pohlavních orgánů!“ U Moravce byl za slabocha
 • Tradiční a velká média nás cíleně manipulují sluníčkářskou propagandou. Už se se k nim přidal i budoucí prezident Horáček!
 • VIDEO: Taková urážka občanů ČR tu ještě nebyla. Hlavní roli hraje prezident Zeman. Lůza a póvl
 • Čerstvá hrůzná fakta o Babišově podnikání. Slonková si smlsne. Zcela nové skutečnosti, z toho mrazí
 • Sobotka už neví, co mluví. Takto se exkluzivně vyjádřil k Babišovi v nové vládě. Z toho jde jednomu hlava kolem
 • Takhle se Babiš ještě nerozčílil. Novináři rozkryli, jak z lidí ždímá peníze. Takovou reakci předsedy ANO nečekal nikdo
 • Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *