Zeman má hovno co na práci, Komárek je pičus a Stropnický to sere. Babiš se rozmluvil a je toho mnohem víc. Voliči ANO, raději to nečtěte

babis-hospoda

Přestože se Zemanova pravá a levá ruka, kterou je mluvčí Ovčáček, snažil vysvětlovat nepřítomnost Miloše Zemana na aktu uctění památky na Vítkově, soustředěním prezidenta na jmenování nových generálů, pravý důvod byl zcela odlišný? Na hradě jej totiž navštívil Andrej Babiš. Vzájemná symbióza obou pánů je zjevná už delší čas.

Jak se ale dívá Babiš na hrad reálně?

“Zeman má kolem sebe zmrdy, Nejedlého a Mynáře, kteří dělají byznys na jeho hlavu – Kellner, Čína a tak,” svěřil se Babiš při setkání se studenty v Olomouci .

Babiš ve Vertigu.

Ministr financí Andrej Babiš navštívil Olomouc a také známý olomoucký studenský podnik. Tato zpráva se na konci dubna – bleskově šířila po sociálních sítích místních studentů.
Vertigo je podzemní bar, kde člověk neslyší málem ani vlastní myšlenku, pokud má kolem sebe víc než tři lidi. Večer 25. dubna v něm bylo narváno. Žádná vládní krize se zatím nekonala a zkouškové období bylo ještě relativně daleko. Do Vertiga mezi studentstvo letos zavítal ministr financí a předseda hnutí ANO, Andrej Babiš.
Zeman zlodějem? Na rozdíl od Klause NE!

Babiš v baru seděl s hejtmanem Oklešťkem v rohu u velkého stolu, obklopen skupinou mladých lidí a Oklešťkem. Je plno a hluk, přesto je pana ministra dobře slyšet. “Ještě jednu rundu dáme a pojedu,” slibuje zrovna Babiš přítomným. Většina z nich už je v dobré náladě a s Babišem se baví důvěrně.

Koho byste volil?” zazní nečekaně otázky.

Jako za prezidenta?” táže se Babiš.

Vy nám to neřeknete?” ptá se někdo.

Ale řeknu,” nebrání se Babiš. “Samozřejmě ten Zeman to dělá dobře. Zeman jezdí mezi lidi. Zeman má kolem sebe zmr*y, Nejedlého a Mynáře, kteří dělají byznys na jeho hlavu, Kellner, Čína a tohle. Zeman chodí mezi lidi, dostává tisíc lidí na náměstí. Má podporu. On je sečtělý, je inteligentní, umí jazyky,hodnotí situaci na Hradě Babiš.

Já se znám se Zemanem od roku 1999,” pokračuje dál uvolněný Babiš.

Rozdíl mezi Zemanem a Klausem podle Babiše? Zeman prý nikdy nekradl. “Zeman má h*vno na práci, tak si může dělat kampaň,” hodnotí Babiš a připomíná, že Zeman je v tuto chvíli jediný, kdo umí dostat na náměstí tisíce lidí.

Proč nenasadíte Stropnického?” zní další dotaz “Stropnický na to nemá,” a přichází jasná odpověď. Hnutí ANO chce podle podle Babiše primárně uspět v parlamentních volbách. “Když chce kandidovat, nech de, ale nech to odmaká. Když je Pražský maraton a já tam tři hodiny chodím mezi lidi, a on to s*re,” zlobí se Babiš a objednává pro přítomné studenty dvanáct becherovek.

Jak to bylo se Citibank?

O kauze Citibank, na kterou upozornila novinářka Slonková (čtěte zde), jsme již psali, jak se k tomu vyjádřil Andrej Babiš?

Jak jde vybudovat miliardovou firmu bez toho, aniž byste se za tu dobu nepotkal s politiky z mainstreamu?” Zazněla otázka, která pradvěpodobně vyvolala jednu z největších politických krizí v ČR.
Aby bylo jasno, já jsem nikdy žádné prachy politikovi nedal,” ohrazuje se hned Babiš. “Já jsem koupil Prechezu, 1997, kdy byla v p*deli, koupil jsem ji za 525 milionů a za pár roků vydělala za rok 700. Nic jsem nekoupil od státu. Já jsem vyrostl ze Citibank. Nevyrostl jsem na českých bankách, já jsem neměl úvěry v českých bankách,” vysvětluje.

Dneska mě zkouší politici z toho, jak jsem podnikal. No, podnikal jsem přes své firmy a když Kalousek udělal ten zákon na dluhopisy a posr*l to a Sobotka mohl hlasovat pro zdanění a nehlasoval… Ty chceš platit daně víc než je zákon? Nikdo nechce platit daně víc než je zákon,brání se Babiš a posílá všechny kritiky do patřičných mezí a označuje vše za kampaň.

O tom, že Pavel Bělobrádek nechodí pro vulgaritu daleko jsme psali v neděli (více zde). V televizním studiu se s tím svěřil předseda lidovců Pavel Bělobrádek, že Babiš se vulgaritám nevyhýbá ani na oficiálních politických jednáních. Ten mimo jiné poznamenal „musím se smát, když pak (Babiš) říká v médiích, že on takhle mluví jen u lidí, kteří jsou na to zvyklí. Já na to zvyklý nejsem a zvykat si nehodlám,“ uvedl.

K ostrým slovům, která byste spíše čekali z úst mládeže, která se v tu chvíli červenala,  neměl Babiš daleko ani mezi studenty ve Vertigu. Ukázal ale i vlídnější tvář:

Já vás tady všechny zvu, zorganizujte zájezd na Čapí hnízdo, dostanete řízek z Vodňanského kuřete a podíváte se na místo, kde je nainvestována téměř jedna miliarda,” pozval místní společnost Babiš. Část přítomných to uvítala, u jiných byla slyšet určitá ironie v hlase.

Moje první dcera řekla, tati my si tady seženeme s paní Mayerovou 50 milionů dotací z Evropy. Kur*a, proklínám ten den,” vrací se Babiš ke kauze o financování celého projektu.

A řekněte mi jeden evropský projekt, který, za chvíli budeme na miliardě, který nadrbal do toho někdo 950 milionů vlastních… To jsou sra*ky. Já vás zvu. Přistavíme vám autobus,” slibuje vespolek.Kdo vadí Babišovi nejvíc? Socani

Já se vymezuji vůči socanovi. Proti organizovanému zločinu Chovancovi. Proti bezpáteřnému zm*dovi, který se nenaučil anglicky, jediný premiér v Evropě, a ten p*čus, co nikdy nepracoval a vůbec neví, co je firma, vůči němu se vymezuju a s takovými lidmi už ve vládě nikdy nebudu,” říká na adresu koaličních partnerů Babiš.

Všechno prý stojí na lidech; i případné koalice. “Je to o lidech. Já potřebu být s lidmi, se kterými si rozumím… s Kuberou, s Čunkem i ten Půta je dobrej,” nabízí jména politiků, se kterými by s uměl představit spolupráci.

Souhlasíte s Babišem, s tím, že máš náš prezident Miloš Zeman hovno co na práci?

Facebook komentáře
Michal Konečný
Redaktor ProEvropu.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *